2012 m. sausio 10 d., antradienis

Honkongas - Kinija - Vietnamas - Singapūras - Honkongas

Tai ką, su Naujais metais! Aš savuosius sutikau labai įdomioje šalyje - Vietname ir dabar, jau kiek išsimiegojus ir pradėjus gyventi normalų gyvenimą, skubu viską papasakoti. :) Bandysiu surašyti ir transporto/viešbučių/maisto/etc kainas litais, kad susidarytumėt įspūdį kaip ten kas :)

Tai gi, o viskas prasidėjo dar rudeny, kai Beata su kitais šešias bendramoksliais nusprendė žiemos atostogas praleisti kur nors keliaudami. Nusipirkę lėktuvo bilietus grįžti bei visas reikalingas vizas ir nieko daugiau neplanavę (žinojom tik tiek, kad vykstam kažkur į Vietnamą), gruodžio 17d. pajudėjom iš koledžo. "Kirtom" Kinijos - Honkongo sieną Shenzhen mieste ir tada traukiniu į Guangzhou. Ten praleidom vieną naktį (viešbutis - 25 lt, tačiau lovų turėjom 4-ias mums septyniems;D), dieną kiek apsižvalgėm, tačiau ne itin turistinis miestas, todėl nieko gero nematėm. Maistas čia sąlyginai pigus - pvz. didelė lėkštė tradicinio patiekalo rice noodles (makaronai, pagaminti iš ryžių) - 7 Lt.

Gruodžio 18d. išvykom naktiniu traukiniu į kitą Kinijos miestą - Nanning. Niekad prieš tai nebuvau keliavus naktiniu traukiniu, tai kiek keistoka buvo. Ne itin patogu (na, nestebina - turėjom pačius pigiaus hard-sleeper bilietus), bet nieko. Nanning taip pat nėra labai turistinis miestas - aplankėm vieną muziejų, tačiau nieko įspūdingo. Geriausias dalykas čia - maistas. Aplankėm food night market, kur išragavom visokiausių keistų dalykėlių. Buvo ir itin stėbėtinų patiekalų, bet kažkaip nelabai mane traukė juos bandyti (krokodilas, šuo, ryklys, etc..). Nakvynė gan nebloguose nakvynės namuose - 20 lt. 

Gruodžio 21d naktiniu traukiniu pagaliau iškeliavom į Hanoi. Tai sostinė ir antras didžiausias miestas Vietname. Tai gi, atvykom 5val ryto - traukinių stotis 15km nuo miesto centro. Vienintelė išeitis - taksi. Ilgai ieškoti neteko, vos išlipus iš traukinio sulaukėm daug pasiūlymų. Dviejų taksi kaina prasidėjo nuo 130 lt. Visa laimė, iš anksto žinojom, kad čia reikia derėtis dėl visko. Galiausiai, po ilgų derybų, į centrą buvom nuvežti už 35 lt (už du taksi ne taip jau ir brangiai). Pirmas dalykas, kurį turi žinoti į Vietnamą keliaujantys turistai - vietiniai bandys išpešti kiek įmanoma daugiau pinigų, todėl itin svarbu nenusileisti. Kita vertus, Vietnamas itin pigus (net ir žinant tai, kad turistai visada moka daugiau nei vietiniai). Valiuta čia - Vietnamo dongas. 1Lt = 7750 dong. Keista buvo patapti kelioms savaitėms milijoniere. Smulkiausias banknotas, kurį teko matyti - 500 dong (maždaug 6 lietuviški centai), tačiau už tai nelabai ką nupirksi. Hanoi suradom nakvynės namus už 14 lt (pusryčiai ir alus (!!!) kasdien nuo 5 iki 6 val įskaičiuota). Sostinėje daugiausiai laiko skyrėm įvairių muziejų ir pan. lankymui, "pažindinomės" su kultūra bei istorija. Aplankyta: Vietnam Revolutionary Museum, Vietnam Military History Museum, Vietnam National Fine Arts Museum, Ho Chi Minh Mausoleum, One Pillar Pagoda, Army Museum, Flag Tower, Hoa Lo Prison. Taip pat stebėjom pasirodymą Thang Long Water Puppet Theatre. Labai įdomu buvo. 

Prabuvom Hanoi iki 24d. ir tada išvažiavom į Halong Bay. Planavom sutikti Kalėdas itin turistų mėgiamoje Catba saloje, tačiau dėl baisiai brangios kelionės nusprendėm likti Halong Bay. Kūčios praėjo itin nevykusiai, bet Kalėdų dieną mums labai nusisekė. Kadangi Halong Bay su gausybe salų, įvairių formų uolų, kyšančių iš vandens ir pan. yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, nesinorėjo praleisti galimybės pamatyti viską iš arčiau. Turistiniai laivai buvo itin brangūs, todėl stengėmės rasti ką nors pigesnio, kad tik išplauktumėm ir pamatytumėm Halong Bay grožį. Sumokėjom už kelionę sąlyginai mažai - 35 Lt. Tikrai verta buvo. Laive susipažinom su dviem kinų turistais - puiki proga išbandyti kinų kalbos žinias. Labai malonūs žmonės buvo - pavaišino gausiais pietumis mus visus - šviežutėliausiomis jūros gėrybėmis. 

Po pasiplaukiojimo, išvykom į Hai Phong. Ten praleidom naktį ir kitą dieną išvykom į Ninh Binh. Pati kelionė labai įdomiai prasidėjo. Visų pirma, atvykę į stotį, sužinom, kad autobusų į Ninh Binh nėra. Ir staiga, ateina vyrukas su pasiūlymu neva nuvežti mus visus į Ninh Binh motociklais ir vos už 2.5 Lt. Mes, žinoma, sutinkam, nors ir baisoka, nes kelionė tolima. Na ką, ruošiamės morališkai visą pusvalandį, tada sėdam ant motociklų ir kelionė, besitęsusi vos 5min, baigiasi kitoje autobusų stotyje tame pačiame mieste. Va taip ir būna. Pasirodo Hai Phong mieste yra daugiau nei viena autobusų stotis. Iš teisingos stoties tada jau sėdom į autobusą ir per 2.5 val už 9 Lt pasiekėm Ninh Binh. Ten mus iš karto pasitinka vyrukas su viešbučio pasiūlymu nakčiai 7Lt + nemokama arbata ir nebrangus maistas. 

Gruodžio 27d. Ninh Binh išsinuomavome dviračius (dienai 5.5 Lt).10km ir jau esam nepaprastai gražioje šventykloje, po to sėdom į valtelę ir 2val plaukiojomės nepaprastai gražiomis apylinkėmis. Toliau pasiekiam šventyklas, pagodas kalnuose. Nepaprastai gražu viskas. 28d. aplankėm dar vieną pagodą ir šventyklą, keliaudami "privačia" mašina (8lt kiekvienam už visą dieną). Vakare naktiniu autobusu į Hoi An, su kelių valandų sustojimu Hue (50Lt). Hue aplankėm Citadelę, kurioje yra ir garsusis uždraustas purpurinis miestas. 

Naujus metus sutikom Hoi An mieste. Labai smagiai praėjo viskas. Nors ir nebuvo Lietuvoje įprastų fejerverkų, bet vakaras buvo gan triukšmingas visame mieste. Ryte pajudėjom į Vietnamo pietinę dalį - Mui Ne. Ten mėgavomės saule, paplūdimiu, geru oru - ko daugiau reikia geroms atostogoms. Ten praleidę keletą dienų, išvykom į didžiausią Vietnamo miestą - Ho Chi Minh. Dėl laiko stokos ten praleidžiam vos vieną dieną, todėl pamatome tik keletą žinomesnių vietų. Miestas stebino kepyklėlių, kavinukių gausa. Galiausiai sausio 6d. iš Ho Chi Minh oro uosto išskrendame į Singapūrą, kur praleidžiam 14val per kurias aplankom Singapūro UWC, Little India kvartalą, Marina Bay, vieną Mečetę. Po to - 4val skrydis - ir mes jau Honkonge. Smagu grįžti. :)
1 komentaras: