2012 m. kovo 12 d., pirmadienis

Project Week: SeaTurtles911

Project Week - savaitė savanoriškos veiklos, "pažindinimosi" su kitų šalių kultūromis, žmonėmis ir tiesiog gerai leidžiant laiką. Šiemet buvo galima rinktis iš daugiau nei 10 projektų - vieni mokėsi Kung Fu Kinijoje, kiti leido laiką Kambodžoje su merginomis, patyrusiomis seksualinę prievartą, statė žaidimų aikštelę Tailande vaikams, nardė vandenyne Malaizijoje ir t.t. O aš savaitę (kovo 2-9d) praleidau Kinijos saloje Hainan. Tris dienas leidome padėdami organizacijos Sea Turtles 911 jūrų vėžlių ligoninėje, esančioje visai netoli Sanya miesto, o likusį laiką - pačiame Sanya mieste.
Taigi, trumpai apie pačią ligoninę. Įsikūrusi ji "plaukiančiame kaime" - taip taip, žmonės gyvena ant vandens, o ir pati ligoninė - ant vandens.Sea Turtles Hospital

Gyvena ligoninėje trys skirtingos vėžlių rūšys (iš viso pasaulyje jų yra 7ios): Green Sea Turtles, Hawksbill Sea Turtles ir Olive Ridley Sea Turtles. Visi jie ligoti, vandenyne tikriausiai neišgyventų. Kita vertus, čia gyvena ir vienas itin jaunas, dar nė metų nesulaukęs vėžliukas. Kyla klausimas - kodėl? O gi todėl, kad vandenyne tik 1 iš 10tūkst. vėžlių išgyvena, todėl tai, kad auginamas ir prižiūrimas ligoninėje galbūt lems tai, jog vėliau subrendęs vėžliukas galės perėti jauniklius pats.Ką mes darėme toje ligoninėje? Kadangi ten praleidome vos 3 dienas, nenuveikėme kažko itin ypatingo. Pačioje ligoninėje vėžlius maitinom, valėm, keitėm tinklus, etc. Taip pat mokėmės daugiau apie vėžlių biologiją, jų svarbą ir t.t.


Po to iškeliavom į pačią Sanya. Ir kokį vaizdą pamatėm vietiniame turguje... O gi vėžlius ten gali visiškai lengvai nusipirkti. Nors ir nėra tai legalu, vėžlių mėsa čia - delikatesas, iš kiauto pagaminti papuošalai parduodami vietinėse parduotuvėse, net prekybos centruose. Visi viską žino, bet niekas nieko nedaro.1 komentaras: